П`ятниця, 03.05.2024, 11:30Вітаю Вас Гість | RSS

Про школу

Середня загальноосвітня школа № 3 І – ІІІ ступенів імені І. Я. Франка м. Стрия гостинно відчинила двері 30 серпня 1986 року. У цей ж день біля побудованої школи відбулося офіційне відкриття бронзового пам’ятника-погруддя великому Каменяреві з нагоди широкого відзначення під егідою ЮНЕСКО 130 –  х роковин народження поета. Авторами пам’ятника були львівські скульптори батько і син Василь та Володимир Одрехівські й архітектор Володимир Блосюк.

Новій СЗШ № 3 було надано ім’я славетного земляка  –  Івана Яковича Франка. З того часу біля пам’ятника Великому Каменяреві щороку урочисто відбуваються заходи до Дня знань та Свята останнього дзвоника.

Чотириповерхова будівля вражала своєю ошатністю й елегантністю. Коридори  –  широкі, світлі. Кабінети просторі, затишні. Величезний спортзал захоплює своїм масштабом, актовий зал – високими стінами й неабиякою акустикою. Шкільна їдальня теж простора й світла, а вестибюль – гостинний і лункий. Тут на вході теж було встановлено гіпсовий бюст поета. Вабили школярів упорядковані приміщення майстерень із верстатами та інструментами. Добре оснащеними й функціональними були кабінети хімії, біології, фізики, математики, історії. Шкільна бібліотека знаходилася, як і зараз, на 1- му поверсі.

Першим директором СЗШ № 3 був Ремез Б.А., фізик за фахом; заступниками з НВР  –  Стасула М.М., учитель географії, Якубовський Б.Я., учитель математики, та Ковалишин О.Я., учитель української мови та літератури, заступник з виховної роботи Валовін М.М., вчитель фізики. Педагогічний колектив на початок заснування школи нараховував 120  учителів, школярів навчалося понад 1500. Навчання проводилося у дві зміни. Класів на паралелях було по 5 –  6, а іноді навіть і 7.

У 1986 було створено шкільний музей І.Я.Франка. Першим керівником музею була Гук Д.М. Згодом до роботи приєдналися вчителі Нагірна З.С. та Сакаль Є.В. Пізніше естафету прийняли молоді вчителі філологи Кос Н.І. та Чубата М.Б.

В 2016 році ми відзначили 30 – літній ювілей школи.

З 2002р. директором школи є Юрків Галина Михайлівна, історик за фахом. Заступниками з навчально-виховної роботи є Ткачук–Сидорик Леся Романівна, математик, Кіндратишин Галина Богданівна - вчитель початкових класів; заступник з виховної роботи -  Яхвак Ігор Михайлович, заступник з господарської роботи - Дмитрів Руслан Степанович.