П`ятниця, 03.05.2024, 12:51Вітаю Вас Гість | RSS

Шкільний музей

Шкільний музей І. Я. Франка був створений у 1986 р. Першим керівником музею була Гук Д. М. Згодом до роботи приєдналися вчителі Нагірна З. С. та Сакаль Є. В. Пізніше естафету прийняли молоді вчителі філологи Кос Н. І. та Чубата М. Б.

Кос Н.І. та Чубата М.Б. разом зі своїми вихованцями поповнили експозицію музею предметами побутового вжитку доби Каменяра. Тут знаходяться знаряддя праці ХІХ ст. (глиняні глечики, праски, товкач, ціп, дерев’яна маглівниці), гасова лампа, розмальовані миски, скриня. Серед цінних експонатів вирізняються старовинні вишивані сорочки, килим і лляне покривало ручної роботи, квітчасті хустки, жіночі чобітки, коралі. Також є макет селянської хати під солом’яною стріхою.

У шкільному музеї зібрано багато дослідницько-пошукових матеріалів, учнівських ілюстрацій, методичних розробок учителів кафедри української мови та літератури, фотоматеріалів.

Цікаву виставку-стенд «Слово Франкове у вишиванці» оформила разом зі своїми вихованцями Кос Н.І. На полотні – вишиті афоризми із творів Великого Каменяра: «Лиш боротись – значить жить!», «Книги – морська глибина», «Нам пора для України жить» та ін.

При музеї створено клуб «Каменяр», працюють пошукова та експозиційна групи учнів-старшокласників. Постійно проводяться екскурсії. Налагоджена співпраця з музеями І. Франка в с. Нагуєвичі та у Львові.

У музеї проводяться щорічні шкільні конкурси читців-декламаторів, літературні зустрічі, відкриті уроки, інсценізації дитячих творів письменника.